Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (3957)
Jaworski Stanisław 14.07.1907
TematWola '44 – ludobójstwo w Warszawie
Data wydarzenia1944.08.06-1944.08.10
LokalizacjaWarszawa, ul. Krochmalna 81 Warszawa, Fabryka Kirchmayer i Marczewski, ul. Wolska 79/81 Warszawa, ul. Krochmalna 90 Warszawa, pl. Żelaznej Bramy Warszawa, ul. Sokołowska 5 Pruszków, Dulag 121
Lurie Wanda Felicja 23.05.1911, Podkowa Leśna
TematWola '44 – ludobójstwo w Warszawie
Data wydarzenia1944.08.05-1944.08.10
LokalizacjaWarszawa, ul. Wawelberga 18 Warszawa, Fabryka Ursus, ul. Wolska 55 Warszawa, ul. Działdowska Warszawa, ul. Sokołowska Warszawa, ul. Płocka Warszawa, ul. Staszica Warszawa, ul. Skierniewicka Podkowa Leśna Pruszków, Dulag 121
Głowa Stanisław 15.09.1898, Igołomia
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.08.06-1944.08.30
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 Bochnia, Dworzec kolejowy KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Nass Róża 09.01.1907, Biała (Bielsko-Biała)
TematTerror rozproszony – KL Plaszow, podobóz Fabryka Schindlera
Data wydarzenia1942-1944.08
LokalizacjaKraków, Fabryka Emalia Oskara Schindlera (filia KL Plaszow), ul. Lipowa 4 KL Plaszow
Siebzehner Lola
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1944.04-1944.08
LokalizacjaKL Plaszow KL Auschwitz-Birkenau Borysław (Ukraina), Obóz pracy przymusowej
Steinfeld Izrael 1903
TematTerror rozproszony – podobóz KL Auschwitz w Gliwicach
Data wydarzenia1944.08.17-1945.01.21
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 Odrowąż (pow. konecki) KL Blechhammer Łódź, Getto
Jędrusiak Michalina 29.09.1906, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.05-1944.08
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Drezno (Niemcy)
Szklarz Henryk 19.01.1919, Bottrop (Niemcy)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.25-1944.08.30
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau
Wicińska Teresa 24.01.1912, Kraków
TematTerror rozproszony – podobóz KL Auschwitz w Babicach
Data wydarzenia1942.04-1944.08
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Babice (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Reiss Luba 24.06.1908
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.03.14-1944.08
LokalizacjaKraków, Getto KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Bergen-Belsen (Niemcy)
Mroczkowski Marcin 1902?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.06-1944.08
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Opatów, ul. Słowackiego 1 Odrowąż (pow. konecki) Opatów, Cmentarz, ul. Cmentarna Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 Włostów (woj. świętokrzyskie)
Szymanowski Jan
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Ziemia Radomska
Data wydarzenia1944.09.01-1944.10.30
LokalizacjaPrzedmieście Dalsze
Szczerbiński Jan
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Ziemia Radomska
Data wydarzenia1944.08.15-1944.10.15
LokalizacjaPotoczek (woj. świętokrzyskie)
Bartosiński Mieczysław Franciszek 02.04.1921, Warszawa
TematMasowa eksterminacja – KL Neuengamme
Data wydarzenia1944.08.22-1945.05.03
LokalizacjaWarszawa, Marymont Warszawa, Kościół św. Wojciecha, ul. Wolska 76 Pruszków, Dulag 121 KL Stutthof KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) Lubeka (Niemcy) Zatoka Lubecka (Niemcy)
Szczerbiński Jan
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Ziemia Radomska
Data wydarzenia1944.08.20-1944.10.15
LokalizacjaMichałów (pow. ostrowiecki)
Kotowski Czesław 19.07.1902, Warszawa
TematMasowa eksterminacja – KL Neuengamme
Data wydarzenia1944.08.28-1945.04
LokalizacjaWarszawa, Marymont Warszawa, Kościół św. Wojciecha, ul. Wolska 76 Pruszków, Dulag 121 KL Stutthof Pruszków, Dulag 121 KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) Hamburg (Niemcy), Spaldingstraße 156/158
Leszczyński Eugeniusz 17.09.1921, Poręba (pow. wyszkowski)
TematZiemia Ostrowska – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1943.05.15-1944.08.28
LokalizacjaPoręba-Kocęby Brzuza (pow. węgrowski) Brok (woj. mazowieckie) Małkinia
Ojczymek Eugeniusz
TematPrzerwane dzieciństwo – Ziemia Radomska
Data wydarzenia1944.09-1944.09
LokalizacjaPiotrowe Pole Sienno Kochanówka (woj. mazowieckie)
Walasek Józef 1898?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1944.09-1944.12
LokalizacjaStrzałków (woj. świętokrzyskie) Widuchowa (woj. świętokrzyskie)
Lisak Ryszard
Temat