Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (6121)
Talarek A.
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.16 - 1941.04.21
LokalizacjaUchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Baranowicze (Białoruś), Areszt śledczy NKWD, ul. Fralankowa 50 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Workuta (Rosja, Republika Komi) Krutaja (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kazachstan
Uchański Zenon 1897
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.25 - 1941.08.22
LokalizacjaŁuck (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Urban Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.08
LokalizacjaLwów (Ukraina) Zahorce Wielkie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Michalski Władysław 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09
LokalizacjaLwów (Ukraina) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Halicz (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Filipowicze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sosenki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tuligłowy (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Mościska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Nowogródek (Białoruś, obwód grodzieński)
Jańczyk Wacław
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.03 - 1942.03.24
LokalizacjaMielnica Podolska (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon borszczowski) Germakówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon borszczowski) Ałtajski Kraj (Rosja) Kyrgyz-Chek (Obwód oszyński, Rejon Kara-Suu) Turkmenbaszy (Turkmenistan wilajet balkański) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Palestyna
Jop Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.01
LokalizacjaSarniki (Ukraina, obwód iwanofrankiswki, rejon rohatyński) Równe (Ukraina), Stacja kolejowa Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Małkiewicz Józef 1899
TematArchipelag Gułag – Obwód jarosławski
Data wydarzenia1939.08.28 - 1942.08.28
LokalizacjaIwano-Frankiwsk (Ukraina) Kreszowice (Polska, województwo małopolskie) Lwów (Ukraina) Złoczów (Ukraina, obwód lwowski) ul. Marii Magdaleny (ul. Kolberga), Lwów Lwów (Ukraina), Koszary 40 Pułku Piechoty, ul. św. Piotra (ul. Miecznikowa 16) Lwów, dworzec kolejowy (plac Dworcowy 1) Wołgołag (Rosja, obwód jarosławski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Aktobe (Kazachstan) Samarkanda (Uzbekistan) Dashtobod, stacja kolejowa (Uzbekistan, wilajet dżyzacki, rejon zaamiński) Dżyzak (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Zarogów (Polska, województwo małopolskie, powiat miechowski)
Romaniuk Mikołaj 1895
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.03.27 - 1941.08
LokalizacjaKrzemieniec (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Sanatorijna 1 obwód kijowski (Ukraina) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Rosikoń Władysław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.10
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Uchta (Rosja, Republika Komi), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Rybak Jan
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.30 - 1942.02.01
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Podwołoczyska (Ukraina, obwód tarnopolski) Wołoczyska, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski) Magnitogorsk (Rosja, obwód czelabiński), Więzienie NKWD ul. tankistow 19
Baran Jan 1906.02.04
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.10.05 - 1941.09.07
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) prospekt Szewczenki (Lwów, Ukraina), koordynaty: Lwów (Ukraina), Zarząd NKWD (Gmach Elektrowni Lwowskiej), ul. Pełczyńska (ul. Wytowśkoho 55) Więzienie na Łąckiego, ul. Bandery 1, Lwów (Ukraina) Lwów (Ukraina), Komisariat NKWD, ul. Zielona 140 ulica Łysienki, Lwów (Ukraina), koordynaty: Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów, dworzec Kleparowski, ul. Szewczenko 158 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Rauchiwka (Ukraina, obwód odeski) Mołotow (Perm, Rosja, Kraj Permski), Więzienie NKWD nr 1, ul. Klimienko 24 obwód samarski (Rosja)
Bazylewicz Aleksy 1892
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1941.02.03 - 1942.03.01
LokalizacjaBerezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Taszkient (Uzbekistan) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski) Magadan (Rosja) Dalstroj (Rosja) Omsk (Rosja) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Zazula Piotr
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.10.12 - 1942.07.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Engiels (Rosja, obwód saratowski) Uljanowsk (Rosja, obwód uljanowski)
Zdunek Szczepan 1892
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.19 - 1942.04.22
LokalizacjaCzortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Wizinga (Rosja, Republika Komi, rejon sysolski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Muraszy (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Zalewski Izydor
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1939.12 - 1942.01.02
LokalizacjaKiwerce (Ukraina, obwód wołyński) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Kolłag (Rosja, obwód murmański) Workuta (Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Nukus (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Zalewski Eugeniusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.26 - 1941.09.27
LokalizacjaŁuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Ziembiński Marian 1888
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.13
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś), Więzienie Zarządu NKWD, ul.Gogola/ul.Lapacina; Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Wiśniewski Józef 1891
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.03 - 1941.08.25
LokalizacjaObwód rówieński (Ukraina) Łódź Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hołyszóka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina, obwód czerkaski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Własiuk Jan 1893
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.28 - 1941.09
LokalizacjaRokitno (Ukraina, obwód rówieński) Żytomierz (Ukraina), Więzienie, ul. Watutina 172 (ul. Nezałeżnosti 172) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Wilarski Mieczysław 1920
Temat