Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5750)
Kucy Michał
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.04.17 - 1942.02.28
LokalizacjaUral (Rosja, obwód świerdłowski)
Rychlik Czesław 01.06.1909, Wąwoźnica
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.01.05-1945.05.03
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Mauthausen-Gusen (Austria) Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25
Zając Teodozja
TematTajne nauczanie w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1944
Lokalizacja-
Gelade Eliasz 1893?
TematUpokorzenie, głód i śmierć – getto w Piotrkowie Trybunalskim
Data wydarzenia1940.10-1944.11
LokalizacjaPiotrków Trybunalski, Manufaktura, ul. Sulejowska 45 Warszawa Piotrków Trybunalski, Wielka Synagoga, ul. Jerozolimska 29 Piotrków Trybunalski, Getto Piotrków Trybunalski, ul. Jerozolimska
Remisz Jan 26.08.1879
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1940.06.11-1945.01
LokalizacjaLas Rakowski (Las Wolborski) Piotrków Trybunalski Piotrków Trybunalski, Getto
Kaszubowski Jan 05.10.1902, Nyguta
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09-1942
LokalizacjaGdańsk Gdynia Bydgoszcz Wejherowo KL Stutthof
Gwiazdomorski Jan 04.02.1899, Kraków
TematPolityka rasy panów – instytucje, gospodarka, kultura
Data wydarzenia1939.11.01-1945
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Kraków KL Auschwitz-Birkenau Wrocław, Więzienie karne, ul. Kleczkowska 35 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy)
Gliński Bogdan 08.12.1921, Sancygniów
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.02-1942.11
LokalizacjaKL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Buchenwald (Niemcy) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz) Katowice
Malz Chaim 20.07.1914, Radom
TematUpokorzenie, głód i śmierć – getto w Radomiu
Data wydarzenia1941.04-1943
LokalizacjaSzydłowiec (pow. szydłowiecki) Radom Radom, Getto Glinice
Mańkowski Augustyn 20.05.1890, Warszawa
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.06.14-1945.01.18
LokalizacjaNowy Wiśnicz Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz III (Monowitz) Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Theresienstadt (Czechy) Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Świętochłowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Łagisza, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Blechhammer Kędzierzyn-Koźle, Obóz pracy przymusowej
Kuryłowicz Piotr 1918?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.10.12-1942
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Augustów (woj. podlaskie), Budynek Zarządu Wodnego, ul. 29 Listopada 5 Brześć (Białoruś) Workuta (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Nukus (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Taszkent (Uzbekistan)
Menes Łazarz 23.03.1910, Warszawa
TematGetto warszawskie – piekło w środku miasta
Data wydarzenia1940.07-1943.08
LokalizacjaWarszawa, ul. Leszno Warszawa, Getto Warszawa, ul. Natolińska 6 Warszawa, ul. Żelazna 76 Warszawa, ul. Gęsia 30 (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Miła 64 Warszawa, ul. Gęsia 79 (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Nowolipki Warszawa, ul. Karmelicka Pruszków, Dulag 121 Warszawa, ul. Zamenhofa Warszawa, ul. Prosta Warszawa, ul. Wołyńska (ul. Lewartowskiego) Warszawa, ul. Stawki Warszawa, ul. Gęsia (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Okopowa Gołąbki (Warszawa), ul. Śniadeckich 7
Saltarski Stefan 1913, Czarkowy
TematKielce – terror na co dzień
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaKielce, Dom kultury robotniczej, ul. 3 Maja (ul. Ściegiennego 2)
Staszewski Jan 1885?, Mniowice
TematKielce – terror na co dzień
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaKielce, Dom kultury robotniczej, ul. 3 Maja (ul. Ściegiennego 2)
Piotrowski Feliks
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.15-1942.03.18
LokalizacjaWiatłag (Rosja, obwód kirowski) Korzec (Ukraina) Zdołbunów (Ukraina) Orenburg (Kazachstan) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Taszkent (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Filipowicz Maria
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaWzdół Rządowy
Kaczor Stanisława
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaWzdół Rządowy
Reda Kazimiera
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaStrachomin Seroczyn (pow. siedlecki)
Ślumowska Barbara
TematPolacy ratujący Żydów w Warszawie
Data wydarzenia1939-1943
LokalizacjaWarszawa, ul. Chmielna 92 Warszawa, Getto
Konarzewski Władysław
Temat