Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (4962)
Penson Jakub 23.04.1899, Płock
TematGetto warszawskie – piekło w środku miasta
Data wydarzenia1939-1942.07
LokalizacjaWarszawa, Getto Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, ul. Orla Warszawa, ul. Nalewki 9
Libkind-Lubodziecki Stanisław 24.01.1879, Warszawa
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17-1942
LokalizacjaTarnopol (Ukraina) Podwołoczyska (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Tetkino (Rosja, obwód kurski), Obóz przejściowy Putywl (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD (Klasztor Sofroniewski) Kijów (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Malanowski J
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.21-1942.07.25
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Obóz przejściowy Werba Dubieńska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sosenki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Świętosław (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Nestel Michał Jerzy
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.04.22-1942?
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Woroszyłowsk (Stawropol, Rosja, Kraj Stawropolski) Łubnie (Ukraina) Kijów (Ukraina), Ogród botaniczny Szostka (Ukraina) Merefa (Ukraina) Charków (Ukraina) Omsk (Rosja, obwód omski) Lwów (Ukraina) Stalingrad (Wołgograd, Rosja) Tomsk (Rosja, obwód tomski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Narkiewicz Józef 29.03.1918
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.10.02
LokalizacjaWilno (Litwa) Worniany (Białoruś) Szonaj (Kazachstan) Kokczetaw (Rosja, obwód akmolski) Ługowoje (Kazachstan) Akmolińsk (Astana, Kazachstan)
Bubniewicz Wladyslaw 1898?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939-1942.07.07
LokalizacjaŁuniniec (Białoruś) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Mińsk (Białoruś) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Taszkent (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Ruchała Wacław 1888
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.07.01-1943.01.03
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Ust’-Uchta (Rosja, Republika Komi) Astrachań (Rosja, obwód astrachański) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Ługowoje (Kazachstan) Brytyjski Mandat Palestyny (Izrael)
Rechowicz Rafał 1916
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1941.06.14-1942.08
LokalizacjaUstʹ-Czaryszskaja Pristanʹ (Rosja, Kraj ałtajski) Ałma-Ata (Ałmaty, Kazachstan) Kok-Tube (Kazachstan) Dżałał-Abad (Kirgistan)
Bubrzycki Antoni
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.08.28
LokalizacjaŁomża Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Soluga (Rosja, Obwód archangielski) Teheran (Iran)
Buchwalter Fryderyk 1912
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.04.12-1942.09.13
LokalizacjaBorysław (Ukraina) Stryj (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Trybunalska (ul. Ołesnyćkoho 4) Baku (Azerbejdżan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Teheran (Iran)
Rawkowski Mikołaj
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.08
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Szubunia (Rosja, obwód archangielski, rejon winogradowski) Czelabińsk (Rosja) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Kirgistan Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Dąbkowski Wiktor 1890
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.10.07 - 1942.12.04
LokalizacjaZłoczów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD (Zamek w Złoczowie), ul. Tarnopolska 4 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Borowicze (Rosja, obwód nowogrodzki, rejon borowicki), ul. Ugolszczyków 46 Mstinstroj (Rosja, rejon nowgorodzki) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Bogiń Jan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.01 - 1942.08
LokalizacjaLipniszki (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski), koordynaty: Przemyśl Grodno (Białoruś) Lida (Białoruś) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Bobrow Eugeniusz 1906
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.10.18
LokalizacjaŁomża, Siedziba NKWD, ul. Polowa Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Kożwa (Rosja, Republika Komi) Usa (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Finkler Gustaw
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.06.22-1942.08.12
LokalizacjaBandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Karkin Batasz (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan) Kurgan (Uzbekistan, wilajet taszkencki) Taszkent (Uzbekistan) Kijów (Ukraina) Smiła (Ukraina, obwód czerkaski, rejon czerkaski) dworzec kolejowy Penza (Rosja)
Chmara Józef 1898.11.25
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.02.10-1942.08.15
LokalizacjaNaliboki (Białoruś) Kamenka (Białoruś, obwód miński, rejon stołpecki) Zielony Bor (Rosja, obwód wołogodzki, rejon wożegocki) Teheran (Iran)
Żuk Mikołaj 1917
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1941.05.06 - 1942.06
LokalizacjaWoroneż (Rosja, obwód woroneski) Uljanowsk (Rosja, obwód uljanowski) Syzrańłag (Rosja, obwód uljanowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Niedziółka Stefan 1901
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.06.30
Lokalizacja-
Jackowski Franciszek
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.06-1943.03.06
LokalizacjaArmawir (Rosja, Kraj Krasnodarski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Dreksler Józef 1895.05.17
Temat