Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (2616)
Smoleń Kazimierz 15.11.1917, Łysa Góra (pow. brzeski)
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1943.01.14-1945.01.29
LokalizacjaKraków Nowy Sącz, Siedziba Gestapo, ul. Czarnieckiego 13 Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Brzeszcze
Skotnicki Jerzy 12.02.1902, Łódź
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1943.06-1945.01.27
LokalizacjaKL Majdanek Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek”
Urbański Ignacy
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.08.30
LokalizacjaRówne, ul. żeromskiego 12 (Vydumka 12) Równe (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Równe (Ukraina), Więzienie, ul. Dworećka 116 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kotłasłag (Kotłaski oddział Generalnej Dyrekcji obozów budownictwa kolejowego)
Obrycki Narcyz 04.09.1896, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.04.07-1945
LokalizacjaJaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz KL Ravensbrück (Niemcy) Warszawa, Bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, ul. Floriańska 3 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz)
Fiderkiewicz Alfred 2.07.1886, Horodenka (dziś: Ukraina)
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1939.09-1945.01.31
LokalizacjaSochaczew KL Majdanek Milanówek, ul. Żwirowa (ul. Fiderkiewicza) Żyrardów Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Grodzisk Mazowiecki KL Kaiserwald (Łotwa) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz III (Monowitz) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Dachau (Niemcy) Pruszków, Dulag 121 Mszczonów
Weber Ludwik 1900
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09.27
LokalizacjaKałusz (Ukraina) Krechowice (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon rożniatowski) Broszniów (Ukraina) Kołomyja (Ukraina) Dolina (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Szewczenkowo (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon doliński) Wygoda (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Wietłosian (Uchta, Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Kaszyński Jan 19.11.1920, Warszawa
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.09.19-1941.09.19
LokalizacjaWarszawa, ul. Łochowska 36 Warszawa, Koszary Ułanów, ul. Szwoleżerów 7A KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Warszawa, Dworzec Zachodni Warszawa, ul. Otwocka
Piątkowska Antonina 24.12.1900, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.03.10-1945.01.18
LokalizacjaPoznań Lublin KL Ravensbrück (Niemcy) Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Auschwitz I Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Theresienstadt (Czechy) Tarnów (woj. małopolskie)
Wrotniak Julia 28.12.1916, Zamość
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.10.07-1945.01
LokalizacjaWarszawa KL Auschwitz I Wilno (Litwa) KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Plac apelowy Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9
Karcz Jan 27.08.1915, Skalbmierz
TematMasowa eksterminacja – KL Neuengamme
Data wydarzenia1940.04.06-1945.05.03
LokalizacjaKL Gross-Rosen KL Ravensbrück (Niemcy) Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 KL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz III (Monowitz) Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Bergen-Belsen (Niemcy) Skalbmierz Bochnia, Dworzec kolejowy Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) Lubeka (Niemcy) Hamburg (Niemcy) Zatoka Lubecka (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Denisow Piotr 1894?
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1939-1944
LokalizacjaKraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 KL Majdanek KL Auschwitz-Birkenau Zamość KL Gross-Rosen KL Mauthausen-Gusen (Austria) Biłgoraj (woj. lubelskie)
Buczyński Michał 28.09.1892
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1939.11.23-1942.02.07
LokalizacjaKamionka Strumiłowa (Kamionka Bużańska, Ukraina) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Lwów (Ukraina) Siewwostłag (Rosja, obwód magadański) Omsk (Rosja, obwód omski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Samarkanda (Uzbekistan) Konotop (Ukraina, obwód sumski) Charków (Ukraina) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski)
Skrycka Stanisława 02.02.1922, Horodniki (dziś: Białoruś)
TematNa zesłaniu – Kraj Ałtajski
Data wydarzenia1941.06.20-1942.01.29
LokalizacjaBiełoje (Rosja, Kraj Ałtajski), Biełowskij sowchoz Nukus (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Taszkent (Uzbekistan)
Laskowski Włodzimierz 1897, Równe (dziś: Ukraina)
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.02.14-1943
LokalizacjaRówne (Ukraina) Moskwa (Rosja) Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Obwód dżalalabadzki (Kirgistan) Dżałał-Abad (Kirgistan) Rejon charomski (Rosja, obwód wołogodzki)
Borasiński Jan 15.08.1897, Goszczyno Górne
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09-1941.09.24
LokalizacjaRejon solwyczegodsk (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan) Irak
Atras Franciszek 1900.10.08
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.09.14
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Bakszty (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Iwieniec (Białoruś, obwód miński, rejon wołożyński) Wołożyn (Białoruś, obwód miński), więzienie śledcze, ul. Czapajewa 4 Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Leningrad (Sankt Petersburg, Rosja), Więzienie „Szpalerka”, ul. Shpalernaya 25 Wołogda (Rosja), Więzienie NKWD (Klasztor Uspienskij), ul. Burmaginych 19 Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Wiśniewski Ludwik 1900.08.17
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.09.04 - 1941.09.23
LokalizacjaKirowohrad (Kropywnycki, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kuropiatnikowa 50 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Urbańczyk Władysław Marcin 1891
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.16 - 1941.09.09
LokalizacjaStacja kolejowa Łapy (Polska, województwo podlaskie) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) warsztaty kolejowy budowy mostów (ul. Warsztatowa 1, Białystok) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Rzepka Stanisław 1898
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.02 - 1942.03
LokalizacjaRepublika Komi (Rosja) Równe (Ukraina), Więzienie, ul. 3 maja (ul. Soborna 16) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Ługowoje (Kazachstan)
Stankiewicz Bolesław 1918?
Temat