Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (1245)
Kasprzyński Marian 08.03.1893
TematNa zesłaniu – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaKujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Połdieriewka (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Osz (Kirgistan)
Klahr Febus 1893?
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.20-1942.02.22
LokalizacjaBorszczów (Ukraina) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Starokonstantynów (Ukraina) Tajga (Rosja, obwód kemerowski) Ukraina (Rosja, obwód amurski) Margʻilon (Uzbekistan) Czortków (Ukraina) Lwów (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina)
Kościuszko Janina 17.05.1897, Chrzanów?
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.02-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Rajewski Ludwik 16.12.1900, Łódź
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.05.10-1944.10.25
LokalizacjaKL Auschwitz I Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Bochnia, Dworzec kolejowy Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) KL Dachau (Niemcy)
Trębaczowski Jan 22.02.1920, Radzionków
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.12.18-1945.01.18
LokalizacjaRadzionków Bytom, Siedziba Gestapo, ul. Gustav-Freytagstrasse (ul. Oświęcimska 11) KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Sikorski Władysław Antoni 24.03.1911, Skawina
TematMasowa eksterminacja – KL Gross-Rosen
Data wydarzenia1941.03.30-1946.10.12
LokalizacjaWarszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz-Birkenau Warszawa, ul. Gibalskiego 11 KL Gross-Rosen Odrowąż (pow. konecki) KL Dachau (Niemcy) Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2
Szwabowicz Kazmierz 1916?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.04.22-1941.09.13
LokalizacjaWilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś) Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Grajnert Stanisław 1899
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.10.06 - 1941.09
LokalizacjaRutki Stare (Polska, województwo podlaskie, powiat augustowski) Rajgród (Polska, województwo podlaskie, powiat grajewski) Augustów (woj. podlaskie), Siedziba NKWD (Budynek Zarządu Wodnego), ul. 29 Listopada 5 Grodno (dziś: Białoruś), Areszt śledczy NKWD (Magistrat), ul. Magistracka (ul. Sawieckaja 8) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Barchotka (Rosja, obwód archangielski, rejon plesiecki) Tambow (Rosja) Saratow (Rosja) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Doliński Bohdan
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.20-1942.03.01
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Kowel (Ukraina) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Homel (Białoruś) Obwód północnokazachstański (Kazachstan)
Wolken Otto 27.04.1903, Wiedeń (Austria)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.06.20-1945.01.27
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Gross-Rosen KL Kaiserwald (Łotwa) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Theresienstadt (Czechy) KL Majdanek
Tarkowski Ludomir
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.08.02 - 1941.08.24
LokalizacjaKrzemieniec (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Sanatorijna 1 Kirowohrad (Kropywnycki, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kuropiatnikowa 50 Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Tomsk (Rosja, obwód tomski) Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski)
Fejkiel Władysław 01.01.1911, Krościenko
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.06-1945.01.18
LokalizacjaKL Majdanek KL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Warzyce (Jasło), Zakład Karny, Warzyce 467 Jasło, Więzienie śledcze, ul. Staszica 3
Limousin Henri 25.03.1893, Saint Le Noble (Francja)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.03.06-1945.01.18
LokalizacjaKL Dachau (Niemcy) Compiègne (Francja), Obóz przejściowy KL Auschwitz-Birkenau Paryż (Francja), Siedziba Gestapo, Rue Lauriston 93 KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Gliński Bogdan 08.12.1921, Sancygniów
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.02-1942.11
LokalizacjaKL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Buchenwald (Niemcy) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz III (Monowitz) Katowice
Kula Michał 07.09.1912, Trzebinia
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1939.09.28-1945.05
LokalizacjaWarszawa Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz I KL Mauthausen-Gusen (Austria) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Warszawa, ul. Krucza 23
Porębski Henryk 01.07.1911, Solka (Rumunia)
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940-1945
LokalizacjaGorlice Zamość Jasło, Więzienie śledcze, ul. Staszica 3 Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 Międzybrodzie Bialskie, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Mauthausen-Gusen (Austria) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Wodzisław Wiedeń (Austria)
Hołuj Tadeusz 23.11.1916, Kraków
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1942.09.04-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I Warszawa KL Mauthausen-Gusen (Austria) Lublin Łódź KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Brzeszcze KL Theresienstadt (Czechy) Londyn (Wielka Brytania) KL Buchenwald (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Češpiva Jan 1912?
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1943.01.25-1944.03
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Warszawa Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Bydgoszcz KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) Graz (Austria) KL Flossenbürg (Niemcy) Praga (Czechy)
Wiatr Mieczysław 02.04.1917, Stary Sącz
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.14-1945.01.19
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Schwarzwald (Niemcy)
Chlebowski Jan 24.06.1907, Przemyśl
Temat