Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (270)
Sperber Karel 1910, Tachov (Czechy)
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.10-1945
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Majdanek KL Gross-Rosen KL Stutthof KL Auschwitz I KL Buchenwald (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz III (Monowitz) Goleszów, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Świętochłowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Kobiór, Obóz pracy leśnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Flossenbürg (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Bergen-Belsen (Niemcy) KL Kaiserwald (Łotwa) KL Mittelbau-Dora (Niemcy)
Feinsilber Alter (Jankowski Stanisław) 23.10.1910, Stoczek Łukowski
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1936-1945.03
LokalizacjaDrancy (Francja), Obóz przejściowy Łódź Compiègne (Francja), Obóz przejściowy KL Theresienstadt (Czechy) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Treblinka Argelès-sur-Mer (Francja) Gurs (Francja) Saint Cyprien (Francja) Terezin (Czechy)
Smoleń Kazimierz 15.11.1917, Łysa Góra (pow. brzeski)
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1943.01.14-1945.01.29
LokalizacjaKraków Nowy Sącz, Siedziba Gestapo, ul. Czarnieckiego 13 Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Brzeszcze
Rachwał Stanisława 29.06.1906, Rudki (dziś: Ukraina)
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.10.12-1945.05.24
LokalizacjaBydgoszcz Nakło nad Notecią Rajsko (pow. oświęcimski) KL Buchenwald (Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy) Poznań Poręba (pow. pszczyński) Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Neustadt-Glewe (filia KL Ravensbrück, Niemcy) Kraków, ul. Sobieskiego 5 KL Auschwitz I Bochnia, Dworzec kolejowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz-Birkenau, Lagerhaus Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Niemiecki obóz zagłady Bełżec Niemiecki obóz zagłady Majdanek Niemiecki obóz zagłady Treblinka Wodzisław Śląski KL Treblinka Drezdenko KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Drancy (Francja) Bruksela (Belgia) Zagrzeb (Chorwacja) KL Herzogenbusch (Holandia) KL Theresienstadt (Czechy) Pszczyna Pruszków, Dulag 121 KL Plaszow Berlin (Niemcy) Brzeszcze
Fiderkiewicz Alfred 2.07.1886, Horodenka (dziś: Ukraina)
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1939.09-1945.01.31
LokalizacjaSochaczew KL Majdanek Milanówek, ul. Żwirowa (ul. Fiderkiewicza) Żyrardów Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Grodzisk Mazowiecki KL Kaiserwald (Łotwa) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz III (Monowitz) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Dachau (Niemcy) Pruszków, Dulag 121 Mszczonów
Karcz Jan 27.08.1915, Skalbmierz
TematMasowa eksterminacja – KL Neuengamme
Data wydarzenia1940.04.06-1945.05.03
LokalizacjaKL Gross-Rosen KL Ravensbrück (Niemcy) Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 KL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz III (Monowitz) Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Bergen-Belsen (Niemcy) Skalbmierz Bochnia, Dworzec kolejowy Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) Lubeka (Niemcy) Hamburg (Niemcy) Zatoka Lubecka (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Struzikiewicz Ignacy 1884?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10-1945.01
LokalizacjaLas Wełecki (Wełecz) Busko-Zdrój, Cmentarz żydowski, ul. Widuchowska Busko-Zdrój, Cmentarz parafialny, ul. Szaniecka Busko-Zdrój, Siedziba Gestapo, al. 3 Maja 7 (al. Mickiewicza/ul. Batorego)
Dziopek Jan 27.10.1889, Borek Stary
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.08.21-1945.01.18
LokalizacjaGorlice, Siedziba Gestapo, ul. Legionów 8 Jasło, Więzienie śledcze, ul. Staszica 3 Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Mauthausen-Gusen (Austria)
Szczepanowski Jan 1909?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.10.09-1945.05.05
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Podstary Zamość Zamość, Rotunda, Droga Męczenników Rotundy 1 Zamość, Siedziba Gestapo, ul. Kolegiacka 18 KL Auschwitz-Birkenau KL Gross-Rosen Dyhernfurt (Brzeg Dolny) KL Buchenwald (Niemcy)
Wyglądała Stefan 25.10.1910
TematPawiak, Szucha, Gęsiówka – warszawskie bloki śmierci
Data wydarzenia1940.01.31-1944.02.28
LokalizacjaWarszawa, Getto, ul. Nowolipki 29 (ul. Nowolipki 17C) Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 KL Auschwitz-Birkenau Warszawa, Getto Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Flossenbürg (Niemcy) KL Gross-Rosen Warszawa, pl. Teatralny Warszawa, Koszary Pułku Huzarów, ul. 29 Listopada KL Majdanek
Urbański Zygmunt 01.01.1909
TematMasowa eksterminacja – KL Stutthof
Data wydarzenia1944.03.25-1945.03.09
LokalizacjaWarszawa, Getto, ul. Nowolipki 29 (ul. Nowolipki 17C) Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Stutthof Warszawa, ul. Zakroczymska 15
Wiącek Eugeniusz 11.01.1905, Strużki
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.06.30-1943.06.03
LokalizacjaStrużki Warszawa Tursko Wielkie Niekurza Ossala
Frączek Kazimierz 15.12.1914, Tarnów
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.03.23-1944.06.01
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Buchenwald (Niemcy)
Fejkiel Władysław 01.01.1911, Krościenko
TematJeńcy sowieccy w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.10.08-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Mauthausen-Gusen (Austria)
Limousin Henri 25.03.1893, Saint Le Noble (Francja)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.03.06-1945.01.18
LokalizacjaKL Dachau (Niemcy) Compiègne (Francja), Obóz przejściowy KL Auschwitz-Birkenau Paryż (Francja), Siedziba Gestapo, Rue Lauriston 93 KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Tondos Władysław 06.10.1900, Kalina Mała
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.07-1943
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Czardybon Bernard 18.06.1901, Chorzów
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06.16-1944.06
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Chrzanów (woj. małopolskie) Łódź, Polen-Jugendverwahrlager, ul. Przemysłowa Panewniki (Katowice)
Fejkiel Władysław 01.01.1911, Krościenko
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.08-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Szuszkiewicz Roman 24.03.1907, Stryj (dziś: Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941-1945.01.27
LokalizacjaKL Majdanek KL Auschwitz-Birkenau Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Paszenda Piotr 26.06.1896, Bottrop (Niemcy)
Temat