Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (89)
Mandelbaum Henryk 15.12.1922, Olkusz
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1941-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Dąbrowa Górnicza, Getto Sosnowiec (woj. śląskie), Getto Sosnowiec (woj. śląskie), Siedziba Gestapo, ul. Żytnia 8 KL Gross-Rosen Jastrzębie-Zdrój
Fejkiel Władysław 01.01.1911, Krościenko
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.06-1945.01.18
LokalizacjaKL Majdanek KL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Warzyce (Jasło), Zakład Karny, Warzyce 467 Jasło, Więzienie śledcze, ul. Staszica 3
Wąsowicz Tadeusz 29.07.1906, Limanowa
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.08.11-1944.10.28
LokalizacjaKL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Flossenbürg (Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy)
Foltynova Vera 1919?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaCzeskie Budziejowice (Czechy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek”
Dürmayer Heinrich 10.04.1905, Atzgersdorf (Austria)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1939-1945.05.07
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau) KL Mauthausen-Gusen (Austria) Wodzisław Śląski Saint Cyprien (Francja) Wiedeń (Austria) KL Dachau (Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy)
Smoleń Kazimierz 15.11.1917, Łysa Góra (pow. brzeski)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.01.28-1945.01.20
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Radom, Siedziba Gestapo, ul. Kościuszki 6 Łódź, Getto Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Magnuszewska Jadwiga 1920?
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1943.01.21-1945.01.19
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Tomaszów Mazowiecki KL Theresienstadt (Czechy)
Kinselewska Gustawa 1913?
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1940.05.10-1945.01.27
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek”
Liberman Dawid 17.01.1912, Sosnowiec
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.06.07-1944
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Mechelen (Belgia), SS-Sammellager Mechelen KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Brudkowska Aglaida 19.10.1914, Żytomierz (Ukraina)
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1944.04-1944.09
LokalizacjaKL Majdanek Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Auschwitz I KL Kaiserwald (Łotwa) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Wolman Jakub 13.07.1914
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.04-1945.01.27
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz III (Monowitz) Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Bratysława (Słowacja) Żylina (Słowacja) Bronna Góra (Białoruś)
Wolken Otto 27.04.1903, Wiedeń (Austria)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.06.20-1945.01.27
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Gross-Rosen KL Kaiserwald (Łotwa) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Theresienstadt (Czechy) KL Majdanek
Stromberger Maria 16.03.1898, Metnitz (Austria)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1942.07.01-1945.01
LokalizacjaChorzów (woj. śląskie) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Berlin (Niemcy) Praga (Czechy) Katowice KL Dachau (Niemcy) KL Theresienstadt (Czechy)
Smoleń Kazimierz 15.11.1917, Łysa Góra (pow. brzeski)
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1943.01.28-1945.01
LokalizacjaŁódź Terezin (Czechy) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Theresienstadt (Czechy) Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 Wołkowysk (Białoruś)
Langbein Hermann 18.05.1912, Wiedeń (Austria)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1942.08-1944.08
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Dachau (Niemcy) KL Flossenbürg (Niemcy) Wiedeń (Austria)
Kula Michał 07.09.1912, Trzebinia
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Katowice Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Mauthausen-Gusen (Austria)
Feinsilber Alter (Jankowski Stanisław) 23.10.1910, Stoczek Łukowski
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1936-1945.03
LokalizacjaDrancy (Francja), Obóz przejściowy Łódź Compiègne (Francja), Obóz przejściowy KL Theresienstadt (Czechy) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Treblinka Argelès-sur-Mer (Francja) Gurs (Francja) Saint Cyprien (Francja) Terezin (Czechy)
Smoleń Kazimierz 19.04.1920, Chorzów
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.04.15-1945.01.18
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Chorzów (woj. śląskie) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Świętoszów, Obóz jeniecki Pszczyna KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Frączek Kazimierz 15.12.1914, Tarnów
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.03.23-1944.06.01
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Buchenwald (Niemcy)
Piątkowska Antonina 24.12.1900, Warszawa
Temat